Klub Alternatywy Młodzieżowej zmienił nazwę na Szkolny Klub Ekologiczny. Obecna nazwa bardziej kojarzy się z działalnością Klubu, którego głównym celem jest propagowanie postaw ekologicznych poprzez organizowanie wewnątrzszkolnych konkursów ekologicznych, przyłączanie się do ogólnopolskich akcji ekologicznych oraz współpracę z instytucjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz ochrony przyrody i zwierząt.

Główne działania Szkolnego Klubu Ekologicznego:

1. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ekologiczno – Kulturalnym Klubu Gaja poprzez realizację projektów takich jak Święto Drzewa oraz „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”. Każdego roku, 10 października w ramach obchodów Święta Drzewa,  odbywają się imprezy ekologiczne, takie jak konkursy ekologiczne i wystawy. Realizacja zaplanowanych działań jest możliwa głównie dzięki współpracy z Nadleśnictwem w Chojnie. Dzięki tej współpracy uczestniczymy także w Sprzątaniu Świata, porządkując lasy.
  2. Uczestniczymy w ogólnopolskich konkursach ekologicznych i warsztatach. Do najciekawszych zaliczyć można Ogólnopolski Konkurs „Chrońmy klimat poprzez zrównoważone użytkowanie energii”, I Międzynarodowy Konkurs „Młodzież w lasach Europy” YPEF, którego zorganizowanie etapu szkolnego w naszym okręgu powierzono członkom klubu oraz wojewódzkie warsztaty ekologiczne w Darłowie.
  3. Organizowaliśmy wiele razy zbiórki zużytych telefonów komórkowych i makulatury. Za zebrane punkty ze zbiórki szkoła otrzymała cenne pomoce dydaktyczne.
  4. Do największych osiągnięć klubu zaliczyć można 3 – krotny udział w Ogólnopolskim konkursie „Drugie życie elektrośmieci”, w ramach którego przeprowadziliśmy kampanie edukacyjne wśród uczniów i społeczności lokalnej oraz zbiórkę elektrośmieci.
  5. Od 2016 roku uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla szkół „Zbieraj baterie”, w którym w 2018 roku zajęliśmy II miejsce wśród dużych placówek typu zespoły szkół i szkoły ponadpodstawowe.

Działalność Szkolnego Klubu Ekologicznego przynosi wymierne korzyści, ponieważ pokazuje uczniom, że każdy może mieć swój wkład na rzecz ochrony przyrody i środowiska.

Opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego: mgr Agnieszka Pawlaczyk

1. Bławat Anna