28 listopada 2022 r., w ramach obchodów Święta Drzewa, uczniowie klasy 2 d LO uczestniczyli w akcji sadzeniu lasu, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Chojna. Akcja odbyła się  na terenie Leśnictwa Łukowice pod opieką Pani Darii Rożniaty, Leśniczego Łukasza Frączaka oraz Podleśniczego Olafa Przytuły.

Przebieg akcji sadzenia lasu

Uczniowie przeszli szkolenie sadzenia drzew, a następnie sadzili parami sadzonki buka na  terenie około 0,15 ha.

Przebieg akcji sadzenia lasu

Pogoda dopisała, więc tym przyjemniejsze było ognisko, które na zakończenie akcji zostało przygotowane przez Nadleśnictwo Chojna.

Przebieg akcji sadzenia lasu

Dziękujemy kolejny raz Nadleśnictwu Chojna za zaufanie. Dzięki życzliwości i chęci współpracy ze szkołami, kolejna grupa uczniów mogła konkretnie zaangażować się na rzecz przyrody.

Opiekunowie:

mgr Agnieszka Pawlaczyk