Od maja 2015 r. w naszej szkole rozpoczęła działalność Akademia CISCO, która realizuje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA). Działalnością akademii objęte są wszystkie klasy Technikum  w zawodzie technik informatyk.

CISCO jest największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych i zarazem ośrodkiem szkolącym w zakresie sieci komputerowych. Fakt ten stwarza ogromne możliwości rozwojowe uczniów naszej szkoły i zwiększa ich szanse na rynku pracy.

W ramach akademii nasi uczniowie mogą bezpłatnie przystępować do kursu:   IT Essentials: PC Hardware and Software.

Informacje o kursie
Kurs IT Essentials: PC Hardware and Software – jest kursem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Potwierdzeniem ukończenia kursu jest Certyfikat Cisco Network Academy, który jest poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych. Szkolenie odbywa się na platformie CISCO.

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych.

Akademia CISCO zapewnia dostęp do materiałów i programów, m.in.:

– CISCO Virtual Desktop – symulator komputera stacjonarnego,
– CISCO Virtual Laptop – symulator komputera mobilnego,
– CISCO Packet Tracer – zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych.

IT Essentials pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach np. serwisanta czy asystenta help desk.

Certyfikat
Certyfikat IT Essentials to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe wydawany w języku angielskim.
Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

Certyfikat IT Essentials zapewnia:
– podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi PC i laptopa,
– posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
– poprawę zawodowych perspektyw i mobilności.

Warunkiem otrzymania certyfikatu CISCO IT Essentials: PC Hardware and Software jest:
– uczestniczenie w zajęciach przygotowujących do egzaminu CISCO IT Essentials,
– przystąpienie do egzaminów z poszczególnych działów,
– przystąpienie do egzaminu Final Exam for Chapter 1 – 12,
– rozwiązanie obowiązkowej ankiety Course Feedback.

Koordynatorem i instruktorem Akademii CISCO w ZSP w Chojnie jest mgr Kamila Góra.

DZIAŁANIA w roku 2023/2024