20 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 4 Technikum w zawodzie technik informatyk, przystąpili do egzaminu IT Essentials: PC Hardware and Software Akademii CISCO. Egzamin obejmował zagadnienia z zakresu budowy, naprawy komputera i urządzeń peryferyjnych, instalacji, naprawy i konserwacji systemów operacyjnych, konfiguracji urządzeń sieciowych, zabezpieczania systemów operacyjnych mobilnych OS X/Linux. Do egzaminu przystąpili uczniowie, którzy odbyli kurs IT Essentials, przygotowujący ich do tego egzaminu. Wykorzystano materiały zamieszczone na platformie edukacyjnej NetAcad, oferowanej przez CISCO.

Przebieg egzaminu

Kurs IT Essentials, to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Dostępny jest w języku polskim, integruje tradycyjne i nowoczesne metody nauczania, takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, symulatory oraz e-learning. Kurs IT Essentials PC Hardware and Software przygotowuje do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+.

Przebieg egzaminu
Odbiór certyfikatów

Egzamin zdało 10 uczniów, a uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 23 czerwca 2023  r. podczas apelu zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Instruktor Akademii CISCO

mgr Kamila Góra