22 marca 2023 r. grupa tegorocznych maturzystów, pod opieką nauczycieli Krzysztofa Pośniaka, Sylwii Łozińskiej oraz Karoliny Skibińskiej, wzięła udział w Dniach Otwartych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Zdjęcie na wydziale ZUT

Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii. W budynku Centrum, na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, zaprezentowali się przedstawiciele niemal 30. kół naukowych działających na uniwersytecie. Młodzież mogła porozmawiać z przedstawicielami różnych organizacji, stowarzyszeń oraz jednostek działających na terenie uczelni, na temat zasad rekrutacji, oferty kierunków studiów, życia studenckiego oraz innych tematów związanych ze studiowaniem na ZUT

Zajęcia

Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt. Po przywitaniu przez dziekana wydziału, młodzież w trzech grupach wraz z pracownikami i studentami uczelni udała się na zwiedzanie poszczególnych katedr.  Uczniowie mogli poznać bazę dydaktyczną, zajrzeć do laboratoriów, sal wykładowych, sal ćwiczeń i poznać tajniki studiowania biotechnologii, kynologii i zootechniki. Oprócz nowoczesnych sal i laboratoriów badawczych można było obejrzeć preparaty zoologiczne, embriony zwierząt oraz kości i szkielety współcześnie żyjących i wymarłych gatunków zwierząt. Ciekawym doświadczeniem był widok żywych okazów egzotycznych węży i pająków, a także przepięknych emu na uczelnianym wybiegu.

Zdjęcie grupowe

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Młodzież obejrzała między innymi stoiska promocyjne, brała udział w quizach i rozmowach ze studentami, a nawet uczestniczyła w degustacji specjalnie z tej okazji przygotowanych suszonych świerszczy.

Degustacja suszonych świerszczy

mgr Krzysztof Pośniak