28 maja 2024 r., Grupa WOPR, gościła w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. Pięciu uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunem, uczestniczyło w I Festynie Zdrowia i Bezpieczeństwa. Przyszli ratownicy z Grupy WOPR, w pierwszej kolejności dokonali pokazu zawartości torby ratowniczej R1. Następnie odbyły się warsztaty z bandażowania ran i złamań oraz resuscytacja krążeniowo-oddechowa na fantomach. Została omówiona i pokazana pierwsza pomoc przy zachłyśnięciach oraz omdleniach. Dodatkowo, uczniowie mogli przećwiczyć pozycje boczną bezpieczną.

Na zakończenie festynu, młodzież z naszej szkoły otrzymała mnóstwo oklasków oraz pamiątkowy dyplom. Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 2, na pewno będzie kontynuowana, i z pewnością spotkamy się podczas kolejnej edycji festynu.

Grupa WOPR wystąpiła w składzie:
1. Dobromił Dąbrowski
2. Oliwia Kaźmierczak