29 maja 2024 r., kadeci klasy 2c OPW Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, wzięli udział w Turnieju Strzeleckim Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, zorganizowanym w Stargardzie, na strzelnicy „Śnieżnik”, należącej do 12 Błękitnej Brygady Zmechanizowanej. W turnieju wzięły udział drużyny zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Celem zawodów było doskonalenie umiejętności strzeleckich, uczniów zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych, prowadzących klasy mundurowe.

W turnieju wzięło udział 16 szkół z województwa zachodniopomorskiego. Łącznie 87 uczniów klas mundurowych z naszego województwa, konkurowało w strzelaniu z postawy leżącej, na odległość 50 metrów do tarczy sportowej. Drużyna dziewcząt zajęła drużynowo 5. miejsce, natomiast zespół chłopców, zajął 8. miejsce. W klasyfikacji generalnej – dziewczęta i chłopcy łącznie, reprezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych  w Chojnie, zajęła 7. miejsce.

W trakcie trwania turnieju, zorganizowana została wystawa statyczna sprzętu bojowego, będącego na wyposażeniu brygady, w tym. min.: stacja radiolokacyjna Nur oraz przeciwlotniczy 23 mm zestaw artyleryjsko-rakietowy ZUR-23-2KG Jodek na ciężarówce Star. Na uczestników czekała także tradycyjna wojskowa grochówka oraz pieczone na ognisku kiełbaski.

mgr Marek Bednarz