23 marca 2023 roku uczniowie klas 3 i 4 Technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, uczestniczyli w zajęciach wykładowo-ćwiczeniowych, zorganizowanych w ramach dni otwartych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Pierwsze zajęcia odbyły się na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Fakty i mity o czekoladzie”, podczas którego poznali korzystny wpływ czekolady na zdrowie i nauczyli się wybierać jej wartościowe odmiany.

Zdjęcie przed Wydziałem kształtowania środowiska i rolnictwa
Zajęcia

W przerwie pomiędzy zajęciami, młodzież miała okazję spróbować niekonwencjonalnych źródeł białka zwierzęcego w postaci owadów na talerzu czy czekolady ze świerszczami oraz wziąć udział w eko quizie, w którym na wygranych czekały sadzonki ziół. Drugi wykład pt. „Kolor posiłków ma znaczenie” odbył się na sąsiednim Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa. Uczniowie poznali bioaktywność kolorowych warzyw i owoców oraz dowiedzieli się jak komponować posiłki, by tworzyć kolorowy talerz i uzyskać zamierzony cel prozdrowotny. Ostatnie zajęcia miały formę warsztatowo-ćwiczeniową i odbyły się z podziałem na dwie grupy. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w zajęciach “Smakołyki z mleka”. Uczestnicy zostali w pigułce zapoznani ze znaczeniem mleka i jego przetworów w codziennej diecie, a w części praktycznej samodzielnie wyprodukowali jogurt, kefir, masło, a także desery lodowe.

Wykład
Zajęcia gastronomiczne

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa podczas zajęć szukali odpowiedzi na pytanie “Czy słodycze mogą być zdrowe?”. Poznali alternatywne rodzaje substancji słodzących i nauczyli się przygotowywać słodycze z wykorzystaniem zamienników cukru. Zajęcia obu grup zakończyły się degustacją otrzymanych produktów oraz oceną ich cech smakowo-zapachowych. Pobyt na uczelni był dla uczniów nowym i ciekawym doświadczeniem. Młodzież już w drodze powrotnej wyraziła chęć ponownego udziału w kolejnej edycji dni otwartych ZUT. Do zobaczenia za rok!

mgr inż. Bianka Małysz-Lewandowska

mgr inż. Małgorzata Zarzycka