9 kwietnia 2024 r., organizowaliśmy w naszej szkole „Dzień Otwarty” dla ósmoklasistów szkół podstawowych. Była to wyjątkowa okazja, do zaprezentowania naszej placówki. Na zaproszenie odpowiedziały okoliczne szkoły podstawowe. Gościliśmy uczniów klas ósmych, ze szkół w Moryniu, Cedyni, Chojnie i Piasku. Łącznie odwiedziło naszą szkołę 101 uczniów. Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor – Adriana Salamończyk oraz zespół do spraw promocji szkoły.

Pierwszym punktem „Dnia Otwartego”, było zapoznanie młodzieży z „Praktykami zawodowymi za granicą” i licznymi projektami. Koordynator do spraw współpracy międzynarodowej w ZSP w Chojnie – Pan Janusz Salamończyk, w formie prezentacji multimedialnej, przedstawił powyższe zagadnienia naszym gościom. Ósmoklasiści byli bardzo zainteresowani możliwością rozwoju i doskonalenia, jakie niesie za sobą uczestnictwo w stażach zagranicznych.

Przez kolejne punkty „Dnia Otwartego”, poprowadziła gości Pani Sylwia Łozińska oraz nasi niezawodni uczniowie, reprezentujący Samorząd Uczniowski i poszczególne kierunki kształcenia. To oni, bardzo obrazowo przedstawili kierunki i zawody proponowane w naszej szkole, w roku szkolnym 2024/2025. Zapoznali ósmoklasistów z ofertą zajęć pozalekcyjnych, z licznymi stażami i praktykami zagranicznymi, mówili wiele o współpracy szkoły z uczelniami wyższymi i o możliwościach, jakie daje wstąpienie w szeregi naszej szkoły. Wspominali także o ciekawych imprezach, jakie są organizowane dla naszej młodzieży.

Tego dnia nie mogło zabraknąć poczęstunku, przygotowanego przez uczniów, pod okiem Pana Grzegorza Dończyka, jak i pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wykonanego przez grupę „Błękitnego Patrolu”.

Ciekawym okazał się również pokaz robota, którego zaprezentował Kacper Góra z klasy 3TI. Kolejnym punktem „Dni Otwartych”, było zwiedzanie szkoły i możliwość krótkiej obserwacji lekcji na pracowniach szkolnych. Ósmoklasiści mieli możliwość porozmawiania z uczniami i nauczycielami. Nasi goście byli bardzo zadowoleni i dziękowali za miłe spędzenie czasu. Dużym zaangażowaniem w promocję szkoły, wykazali się uczniowie: Kozak Aleksandra klasa 2a LO, Gil Dawid klasa 3TB, Skiba Aleksander klasa 3TB, Martyna Maćkowiak klasa 2TB, Lewandowski Maciej klasa 3TI, Szelążek Radosław klasa 2c LO, Zalcewicz Amelia klasa 4HŻ, Kwatera Jan klasa 4HŻ, Koster Martyna klasa 3TI, Góra Kacper klasa 3TI, Wawruszczak Magdalena klasa 1TH, Kaźmierczak Oliwia klasa 2d LO, Dąbrowski Dobromił klasa 2a LO, Dąbrowska Dobromiła klasa 1TH i Krasowska Natalia klasa 4HŻ. Ten dzień, to również doskonała okazja do zespołowej pracy nauczycieli, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi, którzy wspólnie pracowali nad przygotowaniem i przeprowadzeniem wydarzenia. Praca wszystkich, zaangażowanie i entuzjazm, sprawiły, że to wydarzenie było niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Bardzo wszystkim dziękujemy.

 Zespół do spraw promocji szkoły