3 maja 2024 r., z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Poczet Sztandarowy i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, wzięli udział w uroczystościach Narodowego Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godzinie 12:00 rozpoczęły się uroczystości, mszą św. w Kościele Mariackim w Chojnie, w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców Gminy Chojna.

Następnie obchody przeniosły się na plac Konstytucji 3 Maja, w których udział wzięli: Burmistrz Chojny – Pani Barbara Rawecka, radni Gminy Chojna, przedstawiciele szkół, związków, stowarzyszeń, świetlic środowiskowych i wiejskich. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, pod „Pomnikiem Osadników”, autorstwa artysty rzeźbiarza Stanisława Biżka, zostały złożone wiązanki kwiatów.

Naszą szkołę, w uroczystościach reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Julia Gil, Aleksandra Kozak i Jakub Gramburg, natomiast w Poczcie Sztandarowym wystąpili: chorąży – Kacper Walczak, asysta – Zofia Walczak i asysta – Oliwia Bogdanowicz.

mgr Edyta Daszkiewicz
mgr Emilia Marcinkowska