25 marca 2023 r., na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyły się zajęcia w ramach Akademii Młodego Prawnika. Uczniowie klasy 1a LO pod kierunkiem dr Dominiki Skoczylas zgłębiali zagadnienie dotyczące roli szkoły w życiu dziecka. Następnie problem nieletnich przestępców przybliżył młodzieży dr Konrad Burdziak. Omówione też zostały największe zagadki znad Wisły i Odry. Kolejnym, omawianym tematem, były tajniki prawa sąsiedzkiego w Polsce, które tłumaczył dr Kamil Dąbrowski. Ostatnim zagadnieniem, omawianym przez mgr Mateusza Dżugaja podczas tego spotkania, były prawa konsumenta.

Zajęcia
Otrzymanie indeksów

Temat każdych zajęć wpisywany jest przez wykładowców do indeksów, które uczniowie otrzymali podczas inauguracji AMP.

Otrzymanie indeksów

Po zajęciach młodzież stwierdziła, że praca prawnika jest niesamowicie ciekawa i polega na nieustannym odkrywaniu tajemnic, a zajęcia w Akademii są wielką przyjemnością. Kolejny zjazd na uczelni już za tydzień.

Aleksandra Kozak, kl. 1 a LO

mgr Edyta Krupa-Nadolny