18 marca 2024 r., w internacie naszej szkoły, zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne z udzielania pierwszej pomocy. W codziennym życiu niejednokrotnie możemy znaleźć się w sytuacji zagrożenia życia drugiego człowieka. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej powinien posiadać każdy z nas.

W warsztatach uczestniczyła młodzież mieszkająca w internacie, mogła nauczyć się postępowania w sytuacjach zagrażających życiu, poznać czynności, które należy wykonać będąc świadkiem wypadku drogowego, epilepsji czy zadławienia. Każdy z uczniów miał możliwość ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy na fantomie.Bardzo ważnym aspektem warsztatów było przełamanie lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w warsztatach. Spotkanie uświadomiło młodzieży korzyści płynące z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz poczucie odpowiedzialności za jakość jej udzielenia.

Warsztaty zostały profesjonalnie przeprowadzone przez Młodzieżową Grupę WOPR, pod opieką pana mgr Łukasza Makowskiego nauczyciela wychowania fizycznego i ratownika WOPR, za co serdeczne dziękujemy.

mgr Magdalena Kardasz