18 marca 2024 r., uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, uczestniczyli w spotkaniu promującym Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie.

Spotkanie, w formie telekonferencji, poprowadził pracownik naukowy Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego, Pan ppłk dr inż. Mariusz Kozioł.

Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Akademii, zasadami rekrutacji na studia wojskowe i cywilne, bazą dydaktyczno-naukową oraz działalnością uczelnianych organizacji studenckich. W ramach wykładu, uczniowie mogli uczestniczyć w wirtualnym spacerze, w celu poznania kampusu Akademii Sztuki Wojennej. Zwiedzili m.in. wydziały i instytuty uczelni, salę tradycji, bibliotekę oraz Akademicki Ośrodek Sportu.

Prowadzący spotkanie, zwrócił szczególną uwagę uczniów, na szeroki wachlarz możliwości podjęcia pracy po ukończeniu ASzWoj, zarówno w wojskowości, jak i w służbie cywilnej.

Spotkanie było możliwe, dzięki współpracy szkoły z uczelnią, która została nawiązana w 2013 roku.

mgr Marek Bednarz