4 października 2023 r., reprezentacja uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, w składzie: Gracjan Wołotkiewicz, Wojciech Koliński oraz Mikołaj Olejniczak, uczestniczyła w wojewódzkich eliminacjach do Strzeleckich Mistrzostw Polski, dla uczniów klas uczestniczących w projektach edukacyjnych pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Każda, z 13 biorących udział w rywalizacji drużyn, miała do zrealizowania trzy scenariusze strzelań:
– działanie patrolu pieszego w terenie zabudowanym,
– odparcie ataku na punkt kontrolny,
– strzelanie dynamiczne.

Zawody zostały rozegrane w Stargardzie, na strzelnicy wirtualnej „Śnieżnik”. Zwycięzcą rywalizacji została szkoła z Wałcza, która będzie reprezentowała nasze województwo na Strzeleckich Mistrzostwach Polski.

Podczas eliminacji, kadeci mieli również możliwość zapoznania się ze sprzętem, będącym na wyposażeniu pododdziałów Wojska Polskiego, takim jak: bojowy wóz piechoty czy samochód terenowy MRAP. Po wręczeniu nagród, odbyło się wspólne ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek. Organizatorem eliminacji wojewódzkich było Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w Szczecinie.

mgr Marek Bednarz