9 kwietnia 2024 r., w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, odbyła się rada pedagogiczna, podczas której upowszechniono projekt „Career counselling practical approach” w ramach programu Erasmus+. W trakcie Rady, Panie Kamila Góra i Edyta Daszkiewicz, miały okazję zaprezentować efekty pracy nad projektem. Zaprezentowały poradnik dla rodziców, który jest rezultatem projektu oraz serię filmów wideo, które zostały nagrane w ramach tego projektu.

Poradnik dla rodziców, stworzony przez nauczycieli organizacji partnerskich projektu, dotyczący kwestii związanych z doradztwem zawodowym dla ich dzieci, jest cennym źródłem informacji dla rodziców. Zawiera on praktyczne wskazówki, porady oraz informacje na temat różnorodnych ścieżek zawodowych i możliwości rozwoju zawodowego.

Filmy wideo, również przygotowane przez nauczycieli i uczniów organizacji partnerskich projektu, są narzędziem edukacyjnym, mającym na celu ułatwienie zrozumienia przez młodzież, kwestii związanych z wyborem ścieżki zawodowej. Filmy te udzielają praktycznych wskazówek, dotyczących planowania kariery zawodowej.

Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników rady pedagogicznej. Zarówno poradnik dla rodziców, jak i filmy wideo, zostały przyjęte jako wartościowe narzędzia, wspierające doradztwo zawodowe i rozwój zawodowy młodzieży.

Natalia Łuszczek