29 marca 2023 r. uczniowie z klasy I OPW, kl. 2c LO oraz 3c LO uczestniczyli w kolejnym szkoleniu praktycznym, realizowanym przez patronacką jednostkę wojskową  5 Pułk Inżynieryjny w Szczecinie Podjuchach.

Szkolenie praktyczne

Tematyka realizowanych zajęć dotyczyła musztry oraz szkolenia strzeleckiego. Po powitaniu oraz zbiórce pododdziału, kadeci zostali podzieleni na grupy szkoleniowe, aby bardziej efektywnie wykorzystać przewidziany na szkolenie czas. W ten sposób każda z grup uczestniczyła w pełnym szkoleniu na wszystkich punktach nauczania. Pod czujnym okiem specjalistów i instruktorów z 5 Pułku ćwiczono i doskonalono zagadnienia musztry zespołowej, takie jak wykonywanie zbiórek, zmianę ugrupowania, zachowanie w szyku oraz oddawanie honorów pododdziałem.

Szkolenie praktyczne

Następnie odbyło się szkolenie strzeleckie, podczas którego kadeci zapoznawali się z zasadami strzelania z broni strzeleckiej. W trakcie ćwiczeń instruktorzy przekazywali wiedzę dotyczącą przeznaczenia, budowy oraz zasad działania karabinka. Omówili również zasady dotyczące celowania i oddawania strzału, a także korygowania występujących nieprawidłowości i błędów.

mgr Marek Bednarz