Od listopada 2023 r. do marca 2024 r., odbyła się w Internacie ZSP w Chojnie, wielka zbiórka pieniędzy, w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Młodzież internacka nie pozostała obojętna na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyła. W ten sposób wsparła Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogła swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to, udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Udało się zebrać 14497 groszy. Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Dziękujemy za wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie.

mgr Marlena Wawrzyńczyk