24 kwietnia 2024 r., uczniowie klasy 1c LO oraz 2c LO, po raz ostatni w tym roku szkolnym, uczestniczyli w zajęciach praktycznych, organizowanych przez 5. Pułk Inżynieryjny w Szczecinie Podjuchach.

Zajęcia rozpoczęły się przywitaniem grupy przez instruktorów oraz przedstawieniem przewidzianych do realizacji tego dnia zadań. Po zbiórce, uczniowie zostali podzieleni na grupy ćwiczeniowe. Zajęcia dla klasy 1c LO, rozpoczęły się od ćwiczeń musztry, polegających na doskonaleniu umiejętności oddawania honorów w marszu, przejściu z marszu do biegu i odwrotnie, jak również marszu krokiem zwykłym i defiladowym. W tym czasie, klasa 2c LO poznawała indywidualne wyposażenie medyczne żołnierza. Ćwiczyła udzielanie pierwszej pomocy w przypadku urazów (złamania kończyn oraz tamowanie krwotoków) oraz doskonaliła przenoszenie poszkodowanego na deskę ortopedyczną.

Kolejnym ćwiczonym elementem dla klasy 1c LO, były zajęcia z posługiwania się mapą w terenie. Następnie odbyły się zajęcia w hali sportowej, w której uczniowie sprawdzali możliwości własnego organizmu, wykonując bieg po kopercie na czas, brzuszki oraz pompki na ławeczce. Wszystko było poprzedzone solidną rozgrzewką i odpowiednim przygotowaniem do wysiłku.

mgr Łukasz Makowski