Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2024 r., obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość rozpoczęła się poczęstunkiem, ufundowanym przez Radę Rodziców – pieczonymi kiełbaskami. Następnie, uczniowie utworzyli na placu przed budynkiem nr 1, żywy napis ZSP, który został sfotografowany przez szkolnego drona.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, ogłosili wyniki konkursu plastycznego nt.  „Kobiety, które inspirują”, zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2TB, drugie klasa 1PI, a trzecie – ex aequo klasy 3HZ i 2PI.

Kolejne 2 godziny, klasy spędziły z wychowawcami, grając w gry planszowe oraz rozwiązując przygotowane przez Samorząd Uczniowski zadania. Co ważne, były to dwie godziny bez telefonów komórkowych.

W tym samym czasie, w sali gimnastycznej odbywał się szkolny turniej szachowy i maraton gier planszowych. Przedstawiciele klas walczyli o tytuł Szachowego Mistrza Szkoły. Do rozgrywek stanęło 25. ochotników, którzy rozegrali 7 rund. Na każdym stoliku szachowym stały zegary do szachów, wypożyczone z Myśliborskiego Klubu Szachowego. Tytuł Szachowego Mistrza Szkoły, zdobył Bartłomiej Lewandowski z klasy 4HŻ, uzyskując 7  punktów. Miejsce II zdobył Mariusz Rosiński z klasy 3abc LO, a III Radosław Kotański, również z klasy 3abc LO. Gratulujemy zwycięzcom!

Samorząd Uczniowski