13 września 2023 r., odbyło się spotkanie z członkami grupy, w celu omówienia planu pracy Szkolnej Grupy WOPR, na rok szkolny 2023/2024. Podjęto decyzję o zorganizowaniu stacji ratowniczych dla uczniów, podczas Dnia Sportu, w celu doskonalenia umiejętności związanych z Pierwszą Pomocą Przedmedyczną. Młodzież za prawidłowo wykonane czynności ratownicze, otrzyma odpowiednią ilość punktów. Punkty przyznawane będą za poszczególne zadania, przydzielone na stacjach.

Plan pracy Szkolnej Grupy WOPR na rok szkolny 2023/2024:

1. Uzyskanie uprawnień na ratownika WOPR,
  2. Szkolne Dni Profilaktyki – współpraca,
  3. Pokaz filmu utworzonego przez Szkolną Grupę WOPR. Tematyka filmu: „Niebezpieczeństwo spożywania napojów energetycznych”,
  4. Współpraca z Honorowymi Dawcami Krwi w naszej szkole (pomoc przedmedyczna),
  5. Współpraca z: OSP Chojna, Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze,
  6. Olimpiada Przedszkolaka (pomoc przedmedyczna),
  7. Współpraca z SP nr1. w Chojnie (pokazy, szkolenia),
  8. Wdrażanie innowacji pedagogicznej: „Ratujemy i uczymy ratować” (szkolenia grupy ratowniczej, rozwiązywanie testów z pierwszej pomocy),
  9. Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy (pod warunkiem, że się odbędą),
  10. Współpraca z Bajkowym Przedszkolem w Chojnie  (pokazy ratownicze dla dzieci),
  11. Dzień Sportu (stacje z pierwszej pomocy dla naszych uczniów),
  12. Pierwsza pomoc na uroczystościach szkolnych oraz zawodach sportowych.

Wyznaczono również osoby do promocji szkoły, podczas Festiwalu Kół Zainteresowań i Zajęć Pozalekcyjnych.

Osoby odpowiedzialne:
1. Dobromił Dąbrowski 2a LO