26 lutego 2024 r., już po raz trzynasty, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, odbył się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej, w ramach współpracy z 5 Pułkiem Inżynieryjnym w Szczecinie. Pomysł organizacji turnieju, narodził się w momencie nawiązania współpracy przez naszą szkołę z 5 Pułkiem. W tegorocznej edycji wystąpiły zespoły 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie Podjuchach, reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie, a także gospodarze, czyli drużyny nauczycieli oraz uczniów szkoły.

Po uroczystym powitaniu drużyn i otwarciu turnieju przez Panią Dyrektor, nastąpiło losowanie kolejności rozgrywanych spotkań. Los nie był łaskawy dla reprezentacji uczniów, którzy przegrali z faworyzowaną reprezentacją 5 Pułku, natomiast reprezentacja PSP w Gryfinie, pokonała reprezentację nauczycieli. Taki układ gier i wyniki, spowodowały, że w meczu o trzecie miejsce doszło do rywalizacji pomiędzy nauczycielami oraz uczniami. Ostatecznie, po wyrównanym i zaciętym meczu, lepsi okazali się uczniowie. W finale spotkały się natomiast reprezentacje 5  Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie oraz PSP w Gryfinie. Zgodnie z przewidywaniami, zwyciężył faworyt, czyli reprezentacja 5 Pułku.

Na zakończenie, nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz pucharu przechodniego, który ponownie trafił do 5 Pułku. Bardzo dziękujemy Pani Biance Małysz-Lewandowskiej, za przygotowanie oraz serwis podczas turnieju, a także Panu Aleksandrowi Lizakowi, wraz z obsługą kuchni, za przygotowanie smacznego poczęstunku.

Tym samym, XIII Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej przeszedł do historii. Za rok widzimy się na kolejnej, 14. już edycji.

                                                                                                                                mgr Marek Bednarz