7 marca 2024 r., uczniowie klas 1 i 2 Technikum, kształcący się w zawodzie technik informatyk oraz technik programista, mieli okazję uczestniczyć w zajęciach wykładowo-ćwiczeniowych, zorganizowanych w ramach dni otwartych, przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Pierwsze zajęcia odbyły się na Wydziale Informatyki. Podczas tych zajęć, uczniowie wzięli udział w laboratorium sterowania i programowania, z wykorzystaniem robotów Roomba.

Następne zajęcia odbyły się w laboratorium przestrzeni wirtualnej, z użyciem okularów VR. Kolejne zajęcia, to zajęcia w laboratorium termowizji. Były tam zadania z użyciem kamer termowizyjnych. W każdym z wyżej wymienionych miejsc, uczniowie byli zaangażowani w zadania bądź rywalizację. Ostatnim punktem na Wydziale Informatyki, był teleturniej informatyczny.

Następnie udaliśmy się na Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących druku 3D. Uczestniczyli również w pokazie diagnostyki komputerowej BMW oraz zapoznali się oprogramowaniem CAD. Na zakończenie, został zaprezentowany robot – pies.

                                                                                                          mgr inż. Krzysztof Janik