28 stycznia 2024 r., Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, po raz kolejny włączył się w akcję, która tym razem zagrała pod hasłem: „Płuca po pandemii”. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Szkolny sztab nr 7344, reprezentowało 29. wolontariuszy, którzy w dzień Finału, od wczesnych godzin porannych, kwestowali na ulicach Chojny. Słoneczna pogoda, znakomity nastrój oraz hojni mieszkańcy, sprawili, że był to wyjątkowy dzień.

Krótka przerwa w godzinach popołudniowych, na gorący barszczyk i pasztecik, pozwoliła wolontariuszom spotkać się, wymienić odczuciami ze zbiórki i zagrzała do dalszego kwestowania.

Do tego wielkiego wydarzania, włączył się również Samorząd Uczniowski, organizując koncert charytatywny, podczas którego odbyła się licytacja gadżetów przesłanych przez Fundację WOŚP. Koncert uświetnili nasi zdolni uczniowie Wanesa Adamska, Fabian Kiciński i Aleksandra Oczyńska.

Ostateczna kwota zebrana przez wolontariuszy, z uwzględnieniem kwoty z licytacji, wyniosła 15 969,97 zł., a tegoroczną rekordzistką została Alicja Feręc, która zebrała 1655,03 zł i 13,96 euro.

Wolontariusze:

27. Julia Matusiak, kl. 4ac LO
  28. Aleksandra Kozak, kl. 2a LO
  29. Jakub Chodorowski, kl. 2HŻ

Spotykamy się za rok, bo przecież „gramy do końca świata i jeden dzień dłużej”

Szef Sztabu – mgr Edyt Daszkiewicz