22 grudnia 2023 r., w bożonarodzeniowy nastrój, społeczność szkolną wprowadził przygotowany przez Samorząd Uczniowski, szkolny konkurs kolęd. Do konkursu zgłosiło się 16 klas, które z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do występów.

Komisja w składzie:
mgr Małgorzata Limanówka – wicedyrektor szkoły
ks. mgr Tomasz Kałuża – nauczyciel religii
mgr Gabriela Lasowska – nauczyciel bibliotekarz
mgr Marika Ostrowska-Jóźwiak – nauczyciel wychowania fizycznego
oceniła poziom wykonanych utworów.

Pierwsze miejsce w konkursie, zajęła klasa 2a LO, która zaśpiewała All I Want For Christmas Is You Mariah Carrey. Miejsce drugie, wywalczyła klasa 1TH, utworem Z kopyta kulig rwie z repertuaru Skaldów. Miejsce trzecie, zdobyła klasa 3TI, która zaśpiewała Kto wie czy za rogiem, którego oryginalnym wykonawcą jest Margaret i Siemacha.

Wszyscy uczestnicy konkursu, wykazali się niezwykłym talentem, doskonałą pomysłowością i emocjonalnym zaangażowaniem. W trakcie uroczystości, ogłoszone zostały również wyniki konkursu na stroiki bożonarodzeniowe. Pani wicedyrektor Małgorzata Limanówka, wręczyła zwycięzcom nagrody.

W przerwach miedzy kolejnymi wykonawcami, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, prowadzili licytację stroików. Dochód ze sprzedaży stroików, zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Poza konkursem, na zakończenie, pastorałkę Gore gwiazda Jezusowi, zaśpiewali nauczyciele.

Całej imprezie, towarzyszyła wspaniała, życzliwa i pełna naturalnej spontaniczności atmosfera, która zakończyła się wspólnym odśpiewaniem polskiej, popularnej kolędy Wśród nocnej ciszy.

Samorząd Uczniowski