W dniach od 6 do 15 grudnia 2023 r., w naszej szkole, odbyła się akcja „Pełna Miska dla Schroniska”. Jest to ogólnopolska inicjatywa, polegająca na wsparciu schronisk dla zwierząt, której pomysłodawcą i inicjatorem, jest Wojskowe Centrum Rekrutacji.

Pełna miska

Po otrzymaniu informacji o akcji oraz jej rozpropagowaniu w szkole, kadeci klas Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, z dużym zaangażowaniem przystąpili do działania.

Pełna miska

W krótkim czasie, udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów karmy, dużą ilość koców, kołder oraz ręczników. Następnie, całość przekazano przedstawicielowi WCR w Szczecinie, Pani podporucznik Jolancie Wieczorek, koordynatorowi akcji na naszym terenie. Zgromadzone w ten sposób datki, przekazane zostały miejscowemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt „Psijaciele”, prowadzącemu schronisko dla zwierząt w Chojnie. Za wparcie akcji, szkoła otrzymała podziękowania od szefa WCR w Szczecinie.

mgr Marek Bednarz