W dniach od 5 do 16 grudnia 2023 r., wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Jest to ogólnopolski projekt społeczny, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zasadą działania projektu, jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”.

Szlachetna paczka

Pomoc rodzinom, przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. W bieżącym roku, pomogliśmy potrzebującej rodzinie, w której samotny tata, wychowuje dwójkę synów: 3 i 5 letniego. Niestety u taty zdiagnozowano poważną chorobę. Zebraliśmy żywność trwałą, środki czystości, obuwie zimowe oraz materiały szkolne. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu akcji, udało nam się zebrać ogromną ilość darów.

Szlachetna paczka

W akcję włączyła się cała społeczność szkolna: dyrekcja, grono pedagogiczne, wychowawcy klas wraz z uczniami, a także pracownicy administracji. Wszyscy wykazali się wielką empatią i zrozumieniem potrzeb drugiego człowieka.

Szlachetna paczka

Dziękujemy za Wasze wsparcie i ogromne serca.

Szkolny Klub Wolontariusza
mgr Katarzyna Nowak