5 grudnia 2023 r., obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to coroczne święto, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku. Celem obchodów, jest docenienie pracy wolontariuszy na całym świecie.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wolontariusze, to osoby, które bezinteresownie wkładają trud, czas i umiejętności, na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Monitorują przestrzeganie praw człowieka, niosą pomoc humanitarną, a także wspierają inicjatywy pokojowe na całym świecie oraz organizacje pożytku publicznego. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza, rozdawali na przerwach między lekcjami, uczniom, nauczycielom oraz wszystkich pracowników szkoły, czerwone serduszka. Była to doskonała okazja do tego, by pokazać, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną. To też dobry moment dla samych wolontariuszy, by pochwalić się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcić do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, to wspaniali młodzi ludzie, którzy mają wielkie serca, angażują się w pomoc dla innych, poświęcając swój wolny czas.

Dziękujemy, że jesteście.

Szkolny Klub Wolontariusza