Narodowy-Program-Rozwoju-Czytelnictwa2023.png

Plan działań:

1. Diagnoza zainteresowań czytelniczych uczniów.
  2. Projekt edukacyjny pt.: „Wymień książkę”, oparty na praktyce „bookcrossingu”.
  3. Konkurs pt.: „Exlibris biblioteki szkolnej”. Zwycięski znak zostanie umieszczony w zakupionych książkach.
  4. Konkurs fotograficzny „Zasmakuj w bibliotece – książkowe przekąski, czy danie główne ?”. Najciekawsze zdjęcia upiększą wystrój korytarzy.
  5. Konkurs oraz wystawa na najciekawszy plakat promujący czytelnictwo.
  6. „Sztafeta Literacka” – czytamy utwory wybranego autora.
  7. Akcja czytelnicza „Narodowe Czytanie 2023” – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
  8. Akcja „Czytanie drzewom”, połączona z „ Drzewem cytatów”.
  9. Produkty intelektualne programu: szkolna gazeta WIÓRY, poświęcona działaniom szkoły w ramach programu NPRC.
  10. Gablota poświęcona patronom roku 2023.
  11. Akcja „ Ciastko z cytatem na dobry dzień” oraz przeprowadzenie zajęć savoir vivre, dla uczniów klas pierwszych.
  12. Spotkanie autorskie z Arturem Boratczukiem, absolwentem ZSP w Chojnie.
  13.  Przedsięwzięcie pt.: „Aleksander Fredro na scenie szkolnej”.
  14. Literackie czwartki z przedszkolakami. Czytanie bajek przedszkolakom z Bajkowego Przedszkola w Chojnie.
  15. Upowszechnianie i promocja programu.