„Chcemy Polski Niepodległej,
abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze
i sprawiedliwsze dla wszystkich.”
  Józef Piłsudski

 

11 listopada 2023 r., przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Poczet Sztandarowy ZSP w Chojnie, wzięli udział w Gminnych obchodach Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęła msza święta w Kościele Mariackim. Następnie uroczystości przeniosły się pod pomnik Jana Pawła II i plac Konstytucji 3 Maja, gdzie odśpiewano hymn Polski i złożono wiązanki.

Gminne Obchody Święta Niepodległości w Chojnie

Naszą szkołę w uroczystościach reprezentował Poczet Sztandarowy, w składzie: asysta Marta Wałowska, chorąży Mateusz Śmiśniewicz, asysta Anna Szczepańska, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Kozak, Maciej Lewandowski, Kacper Góra.

Gminne Obchody Święta Niepodległości w Chojnie

mgr Emilia Marcinkowska
mgr Edyta Daszkiewicz