26 października 2023 r., odbyły się w Internacie otrzęsiny naszych nowych mieszkańców. Jak co roku, po kilku tygodniach pobytu w internacie i poznaniu reguł w nim rządzących, nowi mieszkańcy internatu, przechodzą oficjalny rytuał, zwany Otrzęsinami. Ta szczególna próba poczucia humoru, zaradności, dystansu do siebie oraz nawiązywania współpracy z kolegami i  koleżankami, miała zadecydować, czy poddawany jej nowy mieszkaniec, podoła trudom i  radościom życia w internackiej społeczności. Radości i śmiechu było co nie miara, a  co  najważniejsze, nareszcie udało się godnie przywitać w społeczności internatowej nasze drogie kotki. Naszą zabawę rozpoczęliśmy o godzinie 17.00. Gdy wszyscy zajęli swoje miejsca, przystąpiliśmy do operacji „Święto Kota”.

Otrzęsiny ZSP w Chojnie

Przygotowaliśmy dla naszych młodszych kolegów sporo atrakcji, które chcąc nie chcąc, musiały ich zmotywować do działania i uczestnictwa w zabawie. Zaczęliśmy standardowo, od podkreślenia urody kociaków „makijażem”. Kolejnym etapem zabawy, były zadania, które przygotowaliśmy specjalnie z myślą o kociakach. Znalazło się w nich m.in. picie mleka z miseczki, zjedzenie cytrynki dla uzupełnienia witaminki, przebicie balonika wylosowaną częścią ciała. Ostatnim zadaniem był „Koci Koncert”. Przy tym było najwięcej śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć przysięgi, a po niej tradycyjnego wręczenia dyplomów.

Otrzęsiny ZSP w Chojnie

Miło było w tak ciekawy sposób, poznać bliżej naszych nowych kolegów i koleżanki. Mamy nadzieję, że nie mają nam za złe czarno białych wąsów na twarzy. Od tego dnia, staliśmy się wszyscy jedną, wielką, internatową rodziną.

Otrzęsiny ZSP w Chojnie
Otrzęsiny ZSP w Chojnie

mgr Marlena Wawrzyńczyk