12 września 2023 r., nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, wzięli udział w warsztatach z wykorzystania platformy internetowej projektu „Career counselling – practical approach”. Administratorka platformy, Pani Kamila Góra, przedstawiła platformę projektu, na której znajduje się 60 scenariuszy lekcji, przygotowanych przez nauczycieli ze szkół partnerskich projektu, z Turcji, Rumunii, Węgier i Polski. Wiele scenariuszy lekcji, zawiera załączniki, takie jak: testy, quizy, ankiety. Podczas warsztatów, uczestnicy mogli przećwiczyć samodzielne korzystanie z platformy.

Po warsztatach, odbyła się ankieta, w której udział wzięło 48 osób. Każdy z ankietowanych stwierdził, że szkolenie spełniło jego oczekiwania. Program szkolenia został oceniony wysoko. Treści były przekazywane w sposób jasny i zrozumiały. 71% ankietowanych, odpowiedziało, że użyje materiałów stworzonych w ramach projektu na swoich zajęciach, a 67% stwierdziło, iż materiały są przydatne.

Natalia Łuszczek