11 października 2023 roku, w naszej szkole odbył się Erasmus Day – wyjątkowe wydarzenie, dedykowane programowi Erasmus+ oraz wymianie międzynarodowej w dziedzinie edukacji. W wydarzeniu udział wzięło 300 uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

Erasmus Day był doskonałą okazją do promowania mobilności edukacyjnej oraz wymiany kulturowej, które są kluczowymi elementami programu Erasmus+. W trakcie wydarzenia, Pani Dyrektor Adriana Salamończyk, przedstawiła cele, działania i osiągnięcia projektu „Career counselling – practical approach”. Odbyły się warsztaty, promujące projekt dotyczący doradztwa zawodowego, które miały na celu zwiększenie świadomości na temat korzyści płynących z udziału w programie Erasmus+.

Podczas warsztatów, każdy uczeń po zeskanowaniu kodu QR, wypełnił na swoim telefonie ankietę, sprawdzającą jego predyspozycje zawodowe. Wypełnianie ankiet dotyczących predyspozycji zawodowych przez uczniów, to istotny krok w procesie doradztwa zawodowego. Takie ankiety pomagają uczniom lepiej zrozumieć siebie, swoje zainteresowania, umiejętności i cele zawodowe, co może być kluczowe dla trafnego wyboru ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej.

Erasmus Day był doskonałą okazją do zachęcenia uczniów do udziału w programie Erasmus+ oraz do promowania idei międzynarodowej współpracy w edukacji.

Natalia Łuszczek