19 kwietnia 2023 r. – w dniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pani mgr Edyty Daszkiewicz, wzięli udział w drugiej edycji „Niebieskiego Marszu” zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie.

marsz „Autyzm – Poznaj, zanim ocenisz”

Zorganizowany marsz „Autyzm – Poznaj, zanim ocenisz”, to inicjatywa, która miała na celu podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz okazanie wsparcia dla osób z autyzmem. W wydarzeniu wzięło udział około 500 osób – przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola Miejskiego, uczniowie z chojeńskich szkół podstawowych i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie oraz pani Burmistrz Barbara Rawecka z przedstawicielami Urzędu Miejskiego.

marsz „Autyzm – Poznaj, zanim ocenisz”

Obchodzony 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2008 roku, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.