18 września 2018 r. podczas zebrania rodziców Pani Adriana Salamończyk Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie zaprezentowała cele, założenia i działania projektu „Inwestycja w kształcenie zawodowe – inwestycją w przyszłość!”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach osi priorytetowej VIII – Edukacja,  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata  2014-2020, Działanie 8.6 Wsparcie szkół  i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.

Projekt realizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie w okresie od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r. Działania projektu skierowane są do uczniów technikum zawodowego, technikum budowlanego i branżowej szkoły I st. z oddziałami zasadniczej szkoły zawodowej oraz nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.