30.04.2021 r. w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz  kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych – „Aktywna tablica”, odbyła się lekcja otwarta z przedmiotu: Obsługa klienta i kontrahenta. Zajęcia przeprowadziła pani Teresa Jakubowska – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych i logistycznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie. Lekcja odbyła się poprzez aplikację Ms Teams, a uczestniczyli w niej uczniowie klasy drugiej o kierunku technik logistyk oraz zaproszeni nauczyciele z ZSP w Gryfinie i ZSP w Chojnie. Tematem zajęć było logo firmy.

Prowadząca na początek poprosiła, aby uczniowie przesłali piktogram obrazujący ich  aktualne samopoczucie. Zwróciła uwagę, że za pomocą symboli, barw można przekazać pewne informacje. Następnie poprosiła uczniów o podanie swoich skojarzeń związanych z określonymi barwami. Omawiano znaczenie kolorystyki i jej powiązanie z określonymi branżami.

Kolejnym punktem było prześledzenie jak zmieniało się na przestrzeni lat logo znanych firm, takich jak: Pepsi, Apple, Mercedes, Coca – cola, KFC i innych.

W dalszej części lekcji analizowano logo firm transportowych, np. DHL, Sprint, Truck, Wataha trans, Rafkar. Nauczycielka zadała pytanie jakich barw uczniowie użyliby w firmie przewozowej, czy zmieniliby coś w przedstawianych logotypach firm. Nie obyło się bez zadania domowego – uczestnicy zajęć wybiorą branżę, do której przedstawią logo.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Uczniowie, mimo początkowego onieśmielenia, z minuty na minutę coraz aktywniej brali udział w lekcji.

mgr Barbara Zubala