31 maja 2021 r., w ramach programu „Aktywna Tablica”, mgr inż. Bianka Małysz – Lewandowska przeprowadziła lekcję otwartą zajęć praktycznych pracowni obsługi konsumenta. Z powodu pandemii odbyła się ona bez udziału obserwatorów. Została zarejestrowana cyfrowo i udostępniona nauczycielom współpracującym ze szkołą w ramach międzyszkolnej sieci współpracy. Stacjonarnie w zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 2 HŻg o kierunku hotelarskim. Temat lekcji: Obsługa gościa w pokoju hotelowym. Składanie zamówienia na śniadania. Przygotowanie nakrycia do śniadań.

Podczas lekcji prowadząca, wykorzystując prezentację multimedialną i filmy dydaktyczne, zapoznała uczniów ze sposobami przyjmowania zamówień na śniadania w hotelu i sposobami ich podawania do pokoju gościa.

W dalszej części zajęć odbyły się ćwiczenia praktyczne w grupach. Uczniowie, na podstawie otrzymanych zamówień klamkowych, nakrywali tace lub wózek kelnerski do śniadań. W ramach podsumowania lekcji odbył się quiz sprawdzający wiedzę, który został przeprowadzony z wykorzystaniem platformy Quizizz i telefonów uczniów.

mgr inż. Bianka Małysz – Lewandowska