19-20 września 2023 r., odbył się w naszej szkole Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych. Pod okiem zespołu do spraw promocji szkoły, w sali gimnastycznej w budynku nr 1, zostały przygotowane stoiska, prezentujące różne formy zajęć pozalekcyjnych. Pierwszy dzień przeznaczony był dla rodziców uczniów klas pierwszych, którzy podczas spotkania z wychowawcami, mogli zapoznać się z ofertą skierowaną do ich dzieci. Rodzice zostali zapoznani z różnymi formami spędzania czasu wolnego, które oferuje nasza szkoła. Pani mgr Gabriela Lasowska, wraz z wychowawcami, zapoznała rodziców z  możliwościami, jakie daje uczniom uczestnictwo w oferowanych formach, takich jak: koła przedmiotowe, koła przygotowujące do egzaminów czy też olimpiad, koła rozwijające pasję, a także zajęcia sportowe, sprzyjające rozwojowi fizycznemu.

Drugi dzień festiwalu przeznaczony był dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Uczniowie zostali zapoznani przez starszych kolegów z ofertą szkoły w zakresie rozwijania swoich zainteresowań, oraz możliwościami wzięcia udziału w zajęciach pozalekcyjnych.

mgr Andżelika Szkuciak