2 marca 2022 r. uczennice klasy 1 abc LO: Oriana Kozłowska, Aleksandra Oczyńska i  Amelia Laskowska, pod opieką pani Edyty Krupy-Nadolny, wzięły udział w konferencji podsumowującej działania związane z udziałem w programie Młodzi w Akcji+. Spotkanie prowadziły koordynatorki programu – pani Magdalena Domańska i pani Judyta Ziętkowska .

W wydarzeniu wzięły udział wszystkie zespoły uczniowskie oraz nauczyciele, którzy w  pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022 realizowali projekty w ramach programu “Młodzi w Akcji+”. Celem spotkania było wspólnie podsumowanie tego, co udało się osiągnąć w projekcie i świętowanie zakończenia intensywnych działań.

Młodzież odbyła spotkanie z prof. Adamem Bodnarem na temat: Czy kryzys praworządności ma znaczenie dla młodych ludzi? Poruszona została kwestia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Dokonano analizy sytuacji państw będących w strefie wojny. Pan prof. Adam Bodnar podkreślił, że podstawą bytu człowieka jest wolność i ukraiński, heroiczny opór służy obronie wartości: demokracji, praworządności i praw człowieka. Ukraina walczy o dobrą przyszłość, daje światu świadectwo, że wolność jest bezwzględnie najważniejszą wartością.

Na zakończenie odbył się challenge dla zespołów, gdzie opowiadano o wrażeniach związanych z udziałem w programie Młodzi w Akcji+. Uczestnicy dzięki niemu nauczyli się projektować etapy swojego działania oraz samodzielnie je przydzielać. Przygotowanie zadań wymagało od  młodzieży ciężkiej pracy, często towarzyszyła temu niepewność. Jednak przez  współdziałanie poczuli się ważni i docenieni. Zrozumieli, że ich głos ma znaczenie. Udział w programie był bardzo ciekawym doświadczeniem.

Opiekun

mgr Edyta Krupa-Nadolny