Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, chcąc jak najlepiej wykorzystać technologię IT w nauczaniu zdalnym, bierze udział w projekcie realizowanym przez  Zachodniopomorskie Forum Organizacji Socjalnych ZaFos wspólnie z partnerem niemieckim Uckermarkischer Bildungsverbund gGmbH. Projekt jest realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach programu 16 polskich i niemieckich nauczycieli zapozna się z zasadami nauczania online, pozna stronę techniczną i specyfikę dydaktyki online, a także zagrożenia w Internecie i zasady etyczne pracy w przestrzeni wirtualnej. Nauczyciele zostaną wyposażeni w materiały dydaktyczne, z których będą korzystać w swoich szkołach, przekazując wiedzę i umiejętności nauczania online.

Od maja, we wtorki i czwartki, przez 6 tygodni z naszej szkoły w szkoleniach uczestniczy nauczycielka matematyki p. Anna Krzemińska. Łącznie weźmie udział w 36 godzinach lekcyjnych szkoleń.

Zakończenie projektu nastąpi pod koniec sierpnia konferencją dla dyrektorów szkół i przedstawicieli władz oświatowych – zarówno po stronie niemieckiej i polskiej – podsumowującą projekt i prezentującą jego efekty. Zostanie wydany podręcznik będący kompendium wiedzy nt. narzędzi, efektywności i bezpieczeństwa dla nauczania zdalnego. Dotrze on do szkół po obu stronach granicy.

mgr Anna Krzemińska