22 kwietnia 2023 r. wzięliśmy udział w uroczystościach upamiętniających 78. Rocznicę Forsowania Odry, które odbyły się w Gozdowicach i Starych Łysogórkach.

Rocznicowe uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 przy Pomniku Sapera w Gozdowicach, gdzie oddano hołd bohaterskim żołnierzom Wojska Polskiego, którzy w 1945 roku stoczyli bitwę z wojskami niemieckimi. O godzinie 12.15 na Cmentarzu Siekierkowskim w Starych Łysogórkach rozpoczęła się Polowa Msza Święta.

Następnie odbyły się wystąpienia okolicznościowe, apel poległych przy Pomniku Wdzięczności 1. Armii Wojska Polskiego oraz złożenie kwiatów przez przybyłe delegacje.
Samorząd uczniowski reprezentowali:
Martyna Koster
Martyna Maćkowiak
Aleksander Skiba.
W skład Pocztu Sztandarowego weszli:
Chorąży – Kacper Walczak
Asysta – Marta Wałowska
Asysta – Anna Szczepańska

Po oficjalnych uroczystościach uczniowie wraz z opiekunami udali się na festyn, gdzie czekał na nich przepyszny poczęstunek oraz pokaz sprzętu wojskowego.

mgr Emilia Marcinkowska