22 kwietnia 2023 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach Akademii Młodego Prawnika na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Była to kolejna, aktywnie spędzona sobota. Dzień rozpoczął się od spotkania z Panią mgr Dominiką Wróblewską, z którą zgłębialiśmy zagadnienie „Młody przedsiębiorca – czy to się opłaca?” Następnie wzięliśmy udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Wojewódzkiej Komendy Policji, nt. „Język Internetu – bo w sieci nie jesteś anonimowy”.

Uczniowie na zajęciach

Największe emocje wzbudził wykład pt. „Uwolnić orkę, czyli prawne aspekty humanitarnego traktowania zwierząt w Polsce”, prowadzony przez Panią mgr Dominikę Trzeszczoń i Pana mgr Bartosza Namiecińskiego. Cykliczne spotkania w Akademii, dają uczniom dużo satysfakcji i pozwalają na wymianę poglądów i doświadczeń z nowo poznanymi osobami. Na tym etapie naszej edukacji i przygody w Akademii Młodego Prawnika, można stwierdzić, że prawo wcale nie jest trudne, a poruszane tematy przekazywane są w sposób zrozumiały i interesujący.

Antonina Łętowska, kl. 1a LO

mgr Edyta Krupa-Nadolny