25 kwietnia 2023 r. rozstrzygnięto X edycję konkursu „Poszukiwacze smaków”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.  Jak co roku, organizowano go pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Młodzież miała za zadanie udokumentowanie lokalnych tradycji kulinarnych, poprzez ich wyszukiwanie, np. w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami lub dziadkami. Jednym z punktowanych elementów konkursu było przedstawienie na zdjęciu walorów estetycznych produktu lub potrawy, co było zachętą do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami, czy też podpytywania o rodzinne tradycje. Reprezentantami naszej szkoły byli: Oliwia Radziusz z klasy 4HŻ, Magdalena Lenartowska z klasy 2HŻ, Miłosz Ziętek i Artem Halyh z klasy 1HŻ. Oliwia Radziusz prezentując galaretowiec mleczny, zajęła pierwsze miejsce. Brawo !!!

Galaretowiec
Chleb

Magdalena Lenartowska sporządzając pszenny chleb wg. receptury babci Antoniny, otrzymała II wyróżnienie.

Szory

VII wyróżnienie otrzymał Miłosz Ziętek, za rodzinną potrawę – szory (proziaki ) z sosem jabłkowym. Serdeczne gratulacje dla laureatów. Zapraszam do udziału innych uczniów w przyszłym roku.

mgr inż. Małgorzata Zarzycka