W terminach od 2 marca do 24 kwietnia 2020 r. został przeprowadzony kurs branżowy języka angielskiego dla kolejnych 3 grup uczniów z klas TŻ, TH i TI. W realiach pandemii Covid-19 odbył się on online za zgodą uczestników.

Kursanci kształcili swobodne i poprawne porozumiewanie się językiem angielskim branżowym zgodnie z zakresem kształconego zawodu, formułowali wypowiedzi ustne i pisemne na tematy związane ze swoim zawodem, poznawali terminologię oraz zastosowania języka fachowego oraz umiejętności komunikacyjne w środowisku pracy.

Łącznie z kursu skorzystało 66 uczniów. Szkolenie językowe pozwoliło im rozwinąć słownictwo branżowe oraz umiejętności komunikacyjne niezbędne w codziennej pracy oraz do swobodnej dyskusji na tematy związane ze swoją specjalnością.

Potwierdzeniem uczestnictwa w 30-sto godzinnym kursie, po zdanym egzaminie końcowym, było uzyskanie zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Alicja Linkiewicz