13-19 września 2023 r. odbywał się w naszej szkole kiermasz podręczników szkolnych. Kiermasz przeznaczony jest dla uczniów i absolwentów ZSP w Chojnie, którzy chcą sprzedać, bądź kupić podręczniki. Organizatorami kiermaszu są nauczyciele bibliotekarze, którzy pośredniczą między sprzedającymi, a kupującymi. Przeznaczone do sprzedaży podręczniki, były przyjmowane w dniach od 6 do 12 września w bibliotece szkolnej.

Uczniowie zainteresowani sprzedażą podręczników, sporządzili listę książek, na której znajdowało się: imię i nazwisko oraz klasa sprzedającego, autor, tytuł oraz wycena książki. Podręczniki wyeksponowano w bibliotece szkolnej na specjalnie przygotowanych stołach. Kupujący w celu usprawnienia kiermaszu, mogli z jednodniowym wyprzedzeniem, w  bibliotece lub drogą elektroniczną, złożyć zamówienie na podręczniki. Prowadzeniem kiermaszu zajmowała się p. Gabriela Lasowska. Kiermasz jest doskonałą okazją, aby młodzież zaopatrzyła się w podręczniki tańsze od tych,  proponowanych w księgarniach.

mgr Gabriela Lasowska