14 czerwca 2022 r. dziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w  Chojnie z klas 1 abc LO i 2 ac LO o kierunku humanistyczno–prawnym wzięło udział w  uroczystym zakończeniu I edycji Akademii Młodego Prawnika.

Uroczystość odbyła się w sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego. W wydarzeniu wzięły udział władze uczelni: JM prof. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, przedstawiciele współorganizatorów i partnerów wydarzenia, nauczyciele akademiccy oraz  młodzi studenci Akademii Młodego Prawnika. Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Ludwiczak, Agnieszka Piotrowska, Oliwia Sztuka, Mariusz Rosiński, Wiktoria Kwaśniak, Piotr Podniesiński pod opieką pani mgr Edyty Krupy-Nadolny.

Akademia Młodego Prawnika to nowatorski i innowacyjny projekt edukacyjny, którego organizatorem był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Misją tego  przedsięwzięcia było popularyzowanie wiedzy prawnej wśród młodzieży, przede wszystkim poprzez wskazanie, że prawo towarzyszy każdej sferze naszego życia. Młodzież w  cyklicznych zajęciach, odbywających się w soboty, miała możliwość poznania prawniczej wiedzy ogólnej oraz specjalistycznej, w ujęciu zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Uczestnicy poszerzali zainteresowania z zakresu nauk prawnych, rozwijali umiejętności, pracowali w zespole. Udział w Akademii pozwolił na rozwijanie pasji młodych studentów i  stwarzał możliwość rozwoju osobistego. Każde spotkanie uświadamiało młodym ludziom, że warto inwestować w własny rozwój, zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty, poznawać nowych ludzi, kształcić się i rozwijać. Tak więc udział w Akademii nie był czasem straconym.

Opiekun mgr Edyta Krupa-Nadolny