W maju 2022 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu, Priorytet 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. Zasadniczym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród dzieci i młodzieży. Projekt umożliwia wybór i zakup książek, będących nowościami wydawniczymi w szczególności książek historycznych, w tym poświęconych historii Polski XX wieku, oraz lektur szkolnych, opublikowanych drukiem lub na innym nośniku które są dostępne na rynku księgarskim oraz zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Chcielibyśmy na trwałe zainteresować młodych ludzi czytaniem, aby doświadczali przyjemności z czytania, odkrywali w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także formy spędzania wolnego czasu. W ramach realizacji programu kontynuowana jest współpraca biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnie oraz z Bajkowym Przedszkolem Miejskim w Chojnie. Na czas realizacji projektu zaplanowane zostały różnorodne działania, podczas których uczestnicy projektu będą poszerzali swoją wiedzę z zakresu bibliotekoznawstwa. W ramach NPRC biblioteka szkolna działająca środki finansowe na zakup książek oraz nowych elementów wyposażenia w sumie 15 000,00 zł, w tym 12 000,00 zł to środki pochodzące z dotacji, a pozostałe 3 000,00 zł to wkład własny organu prowadzącego, czyli Powiatu Gryfińskiego. Udział w tym projekcie jest kolejnym wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem.

mgr Gabriela Lasowska