12 maja 2023 r. po raz XV, w Bibliotece szkolnej odbyła się Sztafeta Literacka, pod hasłem „Strofy o książkach i bibliotece”. Podczas spotkania, uczniowie zaprezentowali około 20 różnych tekstów poświęconych książce i bibliotece, między innymi wiersz Czesława Miłosza „O książce”, Tadeusza Kubiaka „Książka”. Czytano również fragmenty utworów literackich, w których książka w sposób znaczący wpłynęła na losy bohaterów: „Lalka” Bolesława Prusa i „Latarnik” Henryka Sienkiewicza.

Sztafeta literacka

W sztafecie udział wzięli uczniowie klasy 1PI oraz nauczyciele – Krzysztof Janik i Gabriela Lasowska. Imprezę czytelniczą od lat inicjuje Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnie. Głównym celem sztafety jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracja czytelników lokalnej społeczności.

Sztafeta literacka

Spotkanie było bardzo udane, a dodatkowo całą imprezę wzbogaciła wystawa planszowa. Takie akcje umacniają nas w przekonaniu, że spotkania z literaturą są potrzebne i wartościowe. Dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną Sztafetę Literacką. Wydarzenie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek oraz realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

mgr Gabriela Lasowska