23 maja 2023 r. Szkolna Grupa WOPR przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy, w którym udział wzięli nauczyciele naszej szkoły. Pokaz poprowadził mgr Łukasz Makowski wraz z uczniami:

1. Kinga Woźniak – klasa 3d LO
  2. Julia Pawlaczyk – klasa 2d LO
  3. Alicja Feręc – klasa 1c LO
  4. Aleksandra Maciaszek – klasa 1c LO
  5. Zuzanna Bil – klasa 3d LO
  6. Kajetan Lorenc – klasa 4BIp
  7. Mikołaj Olejniczak – klasa 3ac LO
  8. Dobromił Dąbrowski – klasa 1a LO
  9. Kacper Góra – klasa 2TI

Celem pokazu było przypomnienie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Szkolenie pierwszej pomocy

Po krótkim wstępie, nauczyciele dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby, w celu ochrony życia lub zdrowia. Dowiedzieli się również, jak postępować w przypadku omdlenia, zadławienia, ataku epilepsji, krwotoku z nosa, oparzenia, złamania oraz urazu głowy i kręgosłupa.

Szkolenie pierwszej pomocy

Młodzież pod opieką nauczyciela objaśniła ocenę stanu poszkodowanego, kiedy i jak skutecznie wezwać pomoc, zastosowanie pozycji bocznej bezpiecznej (ustalonej) oraz jak postępować w przypadku zatrzymaniu oddechu i krążenia. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w pokazie. Zajęcia uświadomiły nauczycielom, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Szkolenie pierwszej pomocy

Uczniowie wraz z opiekunem zostali nagrodzeni brawami za profesjonalne przeprowadzenie szkolenia.

mgr Łukasz Makowski