Logo

Dnia 29 września 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbyły się warsztaty w ramach projektu „Health education for life – Wychowanie zdrowotne na całe życie” pt. „Zdrowie psychiczne”.
W spotkaniu udział wzięli wszyscy członkowie rady pedagogicznej, w tym uczestnicy projektu „Health education for life – Wychowanie zdrowotne na całe życie”.

Przebieg warsztatów

Warsztaty poprowadziła pani Agnieszka Strzelec, socjoterapeutka, psychoterapeutka, trener, Prezes Fundacji Renesans, Pracownik Caritas w Szczecinie.

Przebieg warsztatów

Tematem przewodnim warsztatów było zdrowie psychiczne uczniów m.in. Jakie symptomy brać pod uwagę chcąc określić stan zdrowia naszych podopiecznych? Gdzie szukać pomocy? Szkoła jako miejsce działań na rzecz ochrony zdrowia dzieci i młodzieży. Problemy i zaburzenia uczniów spowodowane przez przemoc rówieśniczą. Ponadto podczas spotkania poruszono problem wypalenia zawodowego nauczyciela.

Przebieg warsztatów

Warsztaty połączone były również z wystawą prac uczennicy Karoliny Danelskiej z klasy III Technikum Hotelarskiego na temat zdrowego trybu życia i profilaktyki uzależnień. Prace wykonane węglem i farbami wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania.

mgr Emilia Skrzypa