Agencja Narodowa programu Erasmus+ zorganizowała 21 października 2014 r. „Seminarium dla beneficjentów programu Erasmus+ (Szkolnictwo wyższe oraz kształcenie i szkolenia zawodowe) wysyłających studentów i uczniów na zagraniczne praktyki/staże”.  Koordynator do spraw realizacji projektów międzynarodowych w ZSP w Chojnie, pan Janusz Salamończyk, został poproszony o przedstawienie prezentacji na temat roli opiekuna z ramienia instytucji wysyłającej w projektach mobilności dla uczniów odbywających zagraniczne staże.

Prezentacja obejmowała omówienie zadań opiekuna w obszarach bezpieczeństwa uczestników staży, nadzoru nad prawidłową realizacją ich programu oraz przygotowania kulturowo-językowego, sposobu spędzania czasu wolnego i udziału w życiu lokalnej społeczności. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania. W seminarium uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli uczelni wyższych, szkół i placówek realizujących kształcenie zawodowe z całej Polski.